لنوو Phap 2 Pro، اولین گوشی هوشمند پروژه ی تانگو گوگل ماه آینده وارد بازار میشود

lenovo-phab-2-and-phab-2-pl

لنوو Phap 2 Pro، اولین گوشی هوشمند پروژه ی تانگو گوگل ماه آینده وارد بازار میشود

lenovo-phab-2-and-phab-2-pl

در نمایشگاه CES سال 2016، گوگل همکاری خود را با کمپانی چینی لنوو برای ساخت اولین گوشی هوشمند بر پایه ی پروژه ی تانگو رسما اعلام کرد و گفته شد که این دستگاه در تابستان امسال وارد بازار خواهد شد. اما “تانگو” ممکن است هنوز برای عده ای از کاربران نامفهوم باشد. پروژه ی تانگو به منظور هدف دار کردن دو فناوری واقعیت افزوده و واقعیت مجازی توسط گوگل آغاز شد و گوگل قصد دارد تا با این دو فناوری که پتانسیل بسیار بالایی دارند و لنوو نیز معتقد است که AR (واقعیت افزوده) و  VR (واقعیت مجازی) تا پنج سال آینده انقلابی را در این صنعت رقم خواهند زد، درک گجت های هوشمند را نسبت به زندگی روزمره ی کاربران و محیط اطرف بدون استفاده از GPS افزایش دهد. آغاز همکاری گوگل و لنوو بر روی پروژه ی تانگو به ژانویه ی سال 2015 باز میگردد و اکنون گوگل تاریخ عرضه ی Phap 2 Pro پس از تاخیر زیاد رسما اعلام کرده است.

Phap 2 Pro دارای یک صفحه نمایش بسیار بزرگ 6.4 اینچی با رزولوشن QHD است و به یک لنز 8 مگاپیکسلی به عنوان دوربین عمق سنج و لنز 16 مگاپیکسلی به منظور ردیابی حرکات مجهز شده است. همچنین این دستگاه اولین گوشی هوشمندی است که قادر به ضبط صدا با کیفیت دالبی 5.1 کاناله است. باتری قرار گفته داخل این دستگاه نیز مانند ابعاد آن عظیم است، بدین ترتیب Phap 2 Pro به یک باتری 4050 میلی آمپر ساعتی تجهیز شده است. این گوشی از سنسور اثر انگشت و همچنین حالت جدید کار با یک دست برخوردار خواهد بود.

دو روز از زمان رونمایی دو گوشی جدید گوگل موسوم به Pixel و Pixel XL میگذرد و احتمالا تا دو سه هفته ی دیگر نسبت به کشور های مختلف این دستگاه ها وارد بازار خواهند شد. در عین حال گوگل نیز تائید کرده است که فبلت Phap 2 Pro که با تاخیر طولانی مدتی مواجه شده بود در ماه نوامبر (نیمه ی دوم آبان) و چند هفته پس از عرضه ی Pixel و Pixel XL وارد بازار خواهد شد. همان طور که گفته شد پیش از این عرضه ی Phap 2 Pro برای تابستان امسال برنامه ریزی شده بود اما بنا به دلایلی سازنده ی چینی عرضه ی این دستگاه را به فصل پائیز موکول کرد. نسخه ی آنلاک Phap 2 Pro در امریکا با قیمتی معادل 499 دلار عرضه خواهد شد. حال که مدتیست از خبر متوقف شدن پروژه ی آرا گوگل که سال ها با هدف ساخت گوشی ماژولار این کمپانی توسعه داده شده بود با خبر شده ایم، پروژه ی تانگو میتواند مجددا کاربران را به وجد آورد. باید صبر کرد و دید نوآوری های گوگل در عمل چگونه جواب خواهد داد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط