منوی پنهان استارت ویندوز 10

win-10

منوی پنهان استارت ویندوز 10

win-10

در منوی استارت ویندوز 10 یک راز وجود دارد . استفاده از کلمه راز به این معناست که چیزی برای فعال کردن وجود ندارد بلکه قصد داریم چندین ترفند برای دسترسی سریع تر به بخش های مهم ویندوز مانند خط فرمان ، کنترل پنل ، تسک منیجر و… را بررسی کنیم . با سخت افزار همراه باشید.

برای دسترسی به بخش های پنهان منوی استارت ، بر روی دکمه استارت کلیک راست کرده سپس یک منوی پاپ آپ با لیستی  از ابزار های مختف مانند تنظیمات  shutdown و دسترسی سریع به دسکتاپ (که در سمت راست تسکبار نیز وجود دارد) و.. نمایش داده می شود.در صفحه نمایش های لمسی با لمس و نگه داشتن طولانی استارت می توان به این منو دسترسی پیدا نمود. همچنین با فشرده دکمه های Windows key + X از روی صفحه کلیک نیز می توان به این منو دسترسی پیدا کرد.

اگر از طرفداران میانبر ها هستید این منو  به شما امکان دسترسی به ابزار هایی را می دهد که به صورت عادی برای دسترسی به آن ها باید از منو های متعددی عبور کنید.به عنوان مثال Event Viewer اطلاعات سیستم مانند دیسک و ابزار های computer management را از مسیر Start > All apps > Windows Administrative Tools به کاربران می دهد یا Command Prompt ، Control Panel ،Task Manager ، Run command که همگی در مسیر Start > All apps > Windows System وجود دارد را می توان به سرعت به آن ها از طریق این منوی پنهان به آن ها دسترسی پیدا کرد.

اگر از طرفداران Windows PowerShell هستید و از Command Prompt استفاده چندانی نمی کنید به سادگی می توان جای Command Prompt را با PowerShell در منوی پنهان تغییر داد بدین منظور به بر روی taskbar کلیک راست کرده و Setting  را انتخاب کنید سپس دکمه زیر Under Replace Command Prompt with Windows PowerShell in the menu when I right-click the start button or press Windows key + X را فعال کنید.

نکته : این مطلب با توجه به نسخه  Windows 10 Anniversary Update نوشته شده است.

 

 

 

 

Sakhtafzarmag

درباره نویسنده

مطالب مرتبط