بروزرسانی: سرانجام بروزرسانی اندروید 7.0 نوگا برای نکسوس 6 منتشر شد

apple-iphone-6-plus-vs-motorola-nexus-6-specifiche-tecniche-e-differenze-a-confronto-2

بروزرسانی: سرانجام بروزرسانی اندروید 7.0 نوگا برای نکسوس 6 منتشر شد

حدودا دو ماه پیش بود که گوگل ارائه ی نسخه ی رسمی اندروید 7.0 نوگا را برای دستگاه های نکسوسی که هنوز در لیست پشتیبانی گوگل هستند منتشر کرد. اما نکسوس 6 که در اواخر سال 2014 با همکاری گوگل و موتورولا رونمایی شد همزمان با دیگر نکسوس ها این بروزرسانی را دریافت نکرد. این چنین تاخیری شاید برای دیگر دستگاه های اندرویدی طبیعی باشد اما سری نکسوس همواره بدون تاخیر نسخه های جدید را دریافت کرده اند و به هر حال این اتفاق ناخوشآیند برای دارندگان گوگل نکسوس 6 رخ داد. حال گوگل نسخه ی جدید سیستم عامل خود را برای نکسوس 6 در کنار پچ امنیتی ماه اکتبر منتشر کرده است. همراه ما باشید.

بروزرسانی: در حالی که انتظهر میرفت گوگل نسخه ی جدید اندروید برای نکسوس 6 و تبلت نکسوس 9 همزمان منتشر کند، این کار برای تبلت نکسوس 2 سال قبل گوگل با تاخیر چند روزه انجام شد. اکنون دارندگان نکسوس 9 LTE میتوانند تبلت خود برای دسترس بودن اندروید 7.0 نوگا چک کنند. اما بر خلاف نکسوس 6 که با بسته ی امنیتی ماه اکتبر همراه شده بود، بروزرسانی نکسوس 9 LTE حاوی بسته ی امنیتی ماه سپتامبر است. فایل ایمیج OTA این بروزرسانی NRD90R منتشر شده است اما فعلا خبری از فایل ایمیج فکتوری این بروزرسانی نیست.

گوگل همزمان با انتشار نسخه ی نهایی اندروید 7.0، فایل های OTA و ایمیج فکتوری این سیستم عامل را برای چندین مختلف منتشر کرد تا کاربران بتوانند نسخه ی جدید را بر روی نکسوس خود فلش کنند. در میان این فایل ها خبری از فایل مخصوص نکسوس 6 نبود و همین باعث شد تا برخی از دارندگان این مدل، نگران این موضوع شوند که شاید گوگل قصد ندارد این دستگاه را به نسخه ی جدید بروزرسانی کند. اما از آنجا که هنوز از زمان پشتیبانی نکسوس 6 باقی مانده است و نام این مدل نیز در لیست پشتیبانی گوگل در وب سایت این کمپانی قابل رویت است، پیش بینی میشد که به زودی بروزرسانی جدید برای نکسوس 6 منتشر شود. حال طبق گزارشات مختلف، اندروید نوگا برای نکسوس 6 در سراسر جهان عرضه شده است.

همان طور که گفته شد این بروزرسانی، پچ امنیتی ماه اکتبر را نیز به همراه خود دارد. حجم کل این بروزرسانی 850 مگابایت ذکر شده است. البته اگر صاحب نکسوس 6 هستید ممکن است همین حالا این بروزرسانی برای شما ارائه نشده باشد و مانند دیگر بروزرسانی ها، این بروزرسانی نیز تدریجا صورت میگیرد بنابراین در صورتی که اعلانیه ی مربوط به بروزرسانی جدید را دریافت نکرده اید، باید کمی صبر کنید. یا میتوانید پس از انتشار فایل ایمیج فکتوری دستگاه، آن را دانلود به صورت دستی بر روی گوشی خود نصب کنید. متاسفانه هنوز خبری از انتشار بروزرسانی اندروید 7.0 برای تبلت نکسوس 9 LTE نیست در حالی که انتظار میرفت بروزرسانی این دستگاه نیز در کنار نکسوس 6 منتشر شود. طبیعتا نسخه ی جدید برای این مدل نیز باید به زودی منتشر شود.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط