با «مزدا ۳» جديد آشنا شويد

mazda3-vector-3-concept-sema-front-static-600-001

با «مزدا ۳» جديد آشنا شويد

mazda3-vector-3-concept-sema-front-static-600-001
مزدا ۳ جديد معرفي شد، بايد ديد که آيا اين خودرو براي سال ۲۰۱۷ دستخوش چه تغييراتي شده است؟
مزدا همواره از قدم‌هاي بلند خود مطمئن بوده است و اين رويه در خصوص معرفي مزدا ۳ جديد مدل ۲۰۱۷ نيز تغييري نکرده است و با خودرويي مطمئن که توسط گروهي از متخصصين جدي و ماهر ساخته شده است مواجه هستيم. اين خودرو به تازگي رونمايي شده است و از تغييرات تازه اي در نماي بيروني، داخلي و البته تغييرات جزئي در بخش قواي محرکه بهره مند است.

ابتدا با نماي خارجي خودرو شروع مي‌کنيم تا ببينيم مزدا براي طرفداران و مشتران خود چه چيزي آماده کرده است. همانطور که مزدا همواره طراحي ويژه و زيبايي را براي محصولاتش در نظر مي‌گيرد در اين مدل نيز از جلوپنجره‌ي جديد، چراغ‌هاي اصلي led با طراحي متفاوت و رينگ‌هاي جديد ۱۸ اينچي جديدي استفاده شده است. براي بدنه‌ي اين خودرو ۹ رنگ قابل انتخاب است که آبي ميکا نيز به آن‌ها افزوده شده است.
کابين خودرو نيز برخي تغييرات را به خود ديده است. اين تغييرات شامل استفاده از مواد با کيفيت‌تر نيز مي‌شود. داشبورد و ادوات داخلي مزدا ۳، تريم جديدي دارند و کنسول وسط، فرمان چرمي خودرو، کاربردي‌تر شده اند.

در اين مدل از يک سيستم جديد active drive display استفاده شده است و صفحه‌ي نشان دهنده‌ها نيز تغيير کرده است. اين تغييرات نه تنها سبب کاربردي‌تر شدن کابين خودرو شده اند، بلکه در بهبود ظاهري کابين خودرو نيز نقش بسزايي دارند. مدل جديد مزدا را مي‌توان با کابين تماما مشکي پارچه‌اي و يا مشکي سفيد چرمي سفارش داد.

بخش فني
در مزدا ۳ سدان و هاچ‌بک مدل ۲۰۱۷ امکان انتخاب چندين پيشرانه وجود دارد. نخستين پيشرانه توربوديزل ۱.۵ ليتري از سري skyactiv-d است که مي‌تواند ۱۰۵ اسب بخار نيرو توليد کند، پيشرانه‌ي ديزلي بعدي نيز باز از سري skyactiv-d بوده و داراي ۲.۲ ليتر حجم است، اين پيشرانه از سيستم bi-turbo برخوردار است و مي‌تواند ۱۵۰ اسب بخار قدرت توليد کند. آخرين نسل مزدا ۳ همچنين با سه نوع پيشرانه‌ي بنزيني از سري skyactiv-g قابل سفارش است. اولين پيشرانه‌ي بنزيني ۱.۵ ليتري و داراي ۱۰۰ اسب بخار قدرت است. پيشرانه‌ي بعدي ۲ ليتري بوده و مي‌تواند ۱۲۰ اسب بخار قدرت توليد کند و آخرين پيشرانه نيز ۱۶۵ اسب بخار قدرت دارد و داراي ۲ ليتر حجم است. تمامي پيشرانه‌هاي مزدا ۳ جديد داراي استاندارد يورو ۶ هستند و امکان انتخاب آن‌ها با دو جعبه دنده‌ي شش سرعته‌ي دستي و خودکار skyactiv وجود دارد.

2017-mazda3-facelift-price

درباره نویسنده

مطالب مرتبط